Одеська морська охорона розкрила схему крадіжки українського зерна через Крим

Оперативники Морської охорони розкрили схему незаконного вивезення українського зерна російськими та сирійськими суднами.

Як повідомили в оперативно-розшуковому відділі Одеського загону Морської охорони, була отримала інформація щодо використання суден “Матрос Кошка”, “Матрос Позинич” та “Михаил Ненашев” під прапором рф, а також “Finikia” під прапором Сирії, для транспортування через закриті порти тимчасово окупованої території автономної республіки Крим викраденого українського збіжжя.

У діях російських окупаційних органів та їхніх посіпак були виявлені ознаки злочинів, передбачених ст. 438 КК України – “Порушення законів та звичаїв війни”, а також ст. 332-1 КК України “Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї”.

За інформацією, наданою оперативними співробітниками Державної прикордонної служби України, Херсонська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження.

В рамках досудового розслідування проведено плідну роботу з Херсонською обласною прокуратурою, завдяки чому здобуто докази злочинної діяльності, які в подальшому були передані до прокуратури АР Крим та м. Севастополя. Вивчивши зібрані під час розслідування матеріали, український суд заочно наклав арешт на зазначені судна. 

Зазначимо, перше з початку російської агресії судно з українським збіжжям вирушило з порту Одеси наприкінці дев’ятої години 1 серпня. 

Раніше телеканал CNN Turk повідомляв, що судно, яке вийде з одеського порту, прибуде до Сомалі. 

Зазначимо, що 29 липня Одесу відвідали посли країн “Великої сімки” та Туреччини, а також в місті був президент Володимир Зеленський

Одеса24