Наживались на війні: шахраї з Дніпра ошукали кількох підприємців Одещини

Підприємці з Одещини, Вінниччини, Волині, Житомирщини, Київщини і Тернопільщини перераховували гроші шахраям з Дніпра, які начебто збирали кошти на потреби армії.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури. 

У відомстві розповіли, що викрито та затримано 4 учасників злочинної групи за підозрою у шахрайстві, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 ст. 190 КК України).

З’ясовано, що з лютого 2022 року в м. Дніпро діяла злочинна група, яка спеціалізувалась на заволодінні коштами суб’єктів господарювання з Одещини та інших областей України під приводом матеріальної підтримки армії.

Так, підприємці з Одещини, Вінниччини, Волині, Житомирщини, Київщини, Тернопільщини у відповідь на підроблені листи від імені керівництва обласних військових адміністрацій відповідних регіонів перераховували кошти, в якості благодійної допомоги Збройним силам України.

Кошти ділки отримували на банківські картки, які заздалегідь оформлювали на підставних осіб, із розрахунку 1 тис грн за картку.

У такий спосіб з лютого по липень цього року зловмисники ошукали більше 15 суб’єктів господарювання, спричинивши їм збитки на понад 1 мільйон гривень.

Під час обшуків за місцями мешкання фігурантів було вилучено підроблені листи від імені керівництва обласних військових адміністрацій, SIM-картки, банківські картки, мобільні телефони, комп’ютерну техніку.

Наразі вирішуються питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії щодо інших епізодів протиправної діяльності спільників, встановлення усіх потерпілих та завданих збитків.

Також триває проведення слідчих дій з метою встановлення інших учасників групи, причетних до незаконної оборудки, у тому числі осіб, які перебувають на території так званої “ЛНР”.

Новини Одеси